“Звернення до братів-червоноармійців” (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
“Звернення до братів-червоноармійців” (ВІДЕО)

“Звернення до братів-червоноармійців” (ВІДЕО)


“Звернення до братів-червоноармійців”. Рідкісні видання УПА придбав Музей визвольних змагань. Це – листівка 44-го року видання та брошура 49-го року. Історики кажуть, такі друковані матеріали розповсюджували серед солдатів-українців, котрі воювали у лавах Червоної армії. У 44-му році, коли на території України розгорнулися бої , агентура УПА зверталася до фронтовиків не воювати за Сталіна, а переходити на бік українських повстанців. А в “кишеньковій” брошурі теоретика та організатора національно-визвольної боротьби Осипа Горнового “Підсумки успіхів” поширюється ідея ліквідації СРСР “на засадах незалежних держав в етнічних кордонах”.

Дотепер у Музеї визвольних змагань подібних екземплярів не було. Адже видань, які підпільники конспіративно поширювали серед “своїх” в окупаційній армії, було небагато. Досі невідомо, де саме друкували брошури. Ідентичність новопридбаних музеєм видань уже встановили історики.

Музей визвольних змагань придбав повстанські “агітки” на інтернет-аукціоні. Ярослав Коретчук каже, долучитися до поповнення фондів Музею може кожен, кому небайдужа історія України. Початкова ціна подібних видань стартує від 150-ти гривень.

Оксана Семко, Андрій Шкварла, Новини на “Вежі”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top