Як не вбити романтику побутом? | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Як не вбити романтику побутом?

У сучасному світі побутові обов’язки стають все простішими, а сварок через них все більше. І головна проблема – це романтика у стосунках, яку все важче зберегти. Чи можливо розподілити побутові обов’язки так, щоб романтика зберігалася якомога довше?

Побут підступний

Якби побутові турботи з самого початку були вам неприємні, то ніякої проблеми б не існувало: ти і твій чоловік одразу могли б поділити їх чесно і закрити це питання раз і назавжди. Але справа в тому, що спочатку нам все це подобається: подобається готувати щось особливе, подобається наводити порядок, подобається вибирати фіранки і розводити герань. Якщо ви обидва вперше облаштовуєте спільний дім, це приємно подвійно: все нове завжди цікаво. До того ж часто обов’язки самі собою розділяються на «жіночі» та «чоловічі», тому що більшість пар насамперед починають облаштовувати житло: ремонт, нехай навіть косметичний, збирання меблів, те саме «прибивання полиць» – все це вимагає фізичної сили, якої немає у тебе, але є у твого партнера. Решта обов’язків лягає на твої плечі. І що в результаті відбувається? Ось це.

ругаютсяНесправедливий розподіл обов’язків

Статистика говорить нам, що пари, які не поділяють побутові обов’язки на «чоловічі» і «жіночі» розводяться в три рази рідше, ніж пари, які живуть за принципом «Це не чоловіча (або не жіноча) справа». До традиційно «жіночих» справ відносять прибирання, приготування їжі, прання, прасування і взагалі догляд за гардеробом. До традиційно чоловічих – все, що вимагає фізичної сили. Проблема в тому, що сучасний побут її взагалі не вимагає. Виняток – все той же ремонт, який робиться не частіше, ніж раз на п’ять років, – і, будемо говорити відверто, рідко без залучення найманих робітників. Таким чином, вимальовується не найприємніша картина: ти робиш все, він не робить нічого. Зрозуміло, ні про яку романтику тут не може бути й мови – ти виснажена побутом, по-перше; по-друге, ображена на те, що він тобі «не допомагає». І в цьому головна проблема.

Ніхто нікому не зобов’язаний «допомагати»

Саме формулювання має на увазі, що побутові турботи – це обов’язок одного партнера, а другий у міру сил допомагає йому з ними впоратися. І найчастіше перший партнер – це жінка, а другий – чоловік. Це той самий варіант, який і призводить до сумних наслідків.

Якщо з самого початку домовитись про те, що побут – спільна справа і внесок у нього повинен бути рівним, все буде набагато простіше. Чи не буде причин ображатися на те, що він тобі не допомагає, тому що він і не повинен «допомагати»: він повинен виконувати свої обов’язки, бо побут – ваша спільна турбота. В рівній мірі. Але як у такому випадку розподілити обов’язки? Є три варіанти, всі три цілком життєздатні, залишається обрати той, який найбільше підходить вам.

убираютПринцип «Що більше подобається»

Тут все очевидно: кожен обирає заняття, яке йому найбільше подобається, і бере його на себе. Але як бути з тими справами, які не подобаються взагалі нікому? Навряд чи хтось обожнює виносити сміття або збирати шкарпетки в пари. Але тут має діяти інший принцип: кожен обирає собі те заняття, які викликає меншу неприязнь. Якщо ти ненавидиш прасувати, передай цей почесний обов’язок своєму чоловікові. Якщо він терпіти не може витирати пил, а тебе це не так сильно дратує, забери цю справу собі.

Принцип «Хто вільний»

Дуже зручна система, особливо в тому випадку, якщо у вас різні робочі графіки. У той же час це найскладніша система, тому що можлива вона тільки в тому випадку, якщо ваші погляди на побутові питання повністю збігаються і ви готові прикладати рівні зусилля. Бо якщо він готує вечерю, коли приходить раніше тебе, а ти робиш генеральне прибирання, коли він працює у вихідні, – це не рівноцінний внесок, звичайно.

парень убирает

Принцип «Тільки разом»

У буквальному сенсі цього слова. Ви робите разом все – прибираєте, готуєте, ходите по магазинам і вигулюєте собаку. І це найкращий спосіб не дати побуту вбити романтику. Тому що цей час не можна вважати часом, витраченим на побут. Це час, який ви проводите разом. І, між іншим, посуд мити не так нудно, якщо поруч хтось чистить духовку і розповідає анекдоти. Перевірено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top