Як не червоніти при розмові: способи боротьби із соромом | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Як не червоніти при розмові: способи боротьби із соромом

Почервоніння шкіри – природна фізіологічна реакція, яка може бути викликана перепадом тиску, раптовим страхом, хвилюванням чи збентеженням. Здатність червоніти, відчуваючи збентеження, може тішити навколишніх, але приносити багато неприємних хвилин самій людині, якій ніяково, коли всі її почуття можна прочитати на обличчі. Ця незручність може стати причиною небажання спілкування та соціофобії, щоб цього не сталося, навчіться контролювати своє почуття сорому.

83_1363703671_d16a3

Як перестати соромитись

Збентеження викликано невпевненістю в собі – ви можете відчувати себе негідною уваги, похвали, тому кожен контакт з навколишніми стає справжнім випробуванням. Особливо важко вам може даватися спілкування з протилежною статтю, ви починаєте соромитися при чоловіках, покриватися червоними плямами і від цього зовсім губитесь. Чому червоніє обличчя – тому, що ваш організм переживає стресову ситуацію – у вас частішає пульс і дихання, підвищується тиск, як при фізичних навантаженнях.

soromyazlyvist

Почервоніння обличчя в стресових ситуаціях в медицині називається «ерітрофобія».
Таких ліків, щоб не червоніти, на жаль, не існує – причина вашого збентеження психологічна. Подумайте про те, що така нездорова реакція простежується тільки в чужій присутності. Коли ви одна, ви відчуваєте себе впевнено, і колір вашого обличчя не змінюється, навіть якщо ви і можете себе посварити за щось. Значить, щоб змусити себе не червоніти, ви можете використовувати методику психологічних тренінгів.

stesnyatsya-vredno-dlya-zdorovya

Не слід використовувати для позбавлення від збентеження лікарські препарати або алкоголь.

Як навчитися не червоніти

Вам слід навчитися штучно долати збентеження і не червоніти. У деяких ситуаціях просто уявіть собі, що ви перебуваєте одна. Це корисно буде у випадках, коли ви виступаєте перед якоюсь аудиторією, де немає безпосереднього контакту зі співрозмовником.

yak-poboroti-sorom-yazlivist

Прекрасним тренуванням для вас стане спонтанне спілкування на вулиці з незнайомими людьми. Спробуйте подолати себе і звернутися до перехожого з питанням, наприклад, котра година. У перший раз вам буде важко, у другий, напевно, теж, але потім ви усвідомлюєте, що нічого страшного не сталося, вас ніхто не образив, ви отримали доброзичливі відповіді. Два-три дні такого тренування, і ви навчитеся не червоніти при розмові навіть з незнайомими людьми.

zastenchivost-horosho-ehto-ili-ploho

Щоб позбутися від збентеження, вам необхідно здобути впевненість у собі. Цю якість можна розвинути в ході роботи над собою. Наприклад, візьміться за те завдання, де потрібно підготувати розгорнуту, докладну доповідь по темі, з якою колеги не знайомі. У ході підготовки ви дізнаєтесь багато нового, тому зможете впевнено відповісти на всі поставлені запитання. Пара таких доповідей або повідомлень допоможе вам подолати психологічні бар’єри і позбутися від збентеження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top