Як хлопчик із Дрогобича став ректором Болонського університету | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Як хлопчик із Дрогобича став ректором Болонського університету

Як хлопчик із Дрогобича став ректором Болонського університету

Історія маленького хлопчика, сина простого солевара, який став першим українським доктором медицини і ректором Болонського університету.Юрій Дрогобич Юрій Котермак

Юрій Михайлович Котермак більш відомий як Юрій Дрогобич перший укранський доктор медицини, філософ, астролог, астроном. Перший український автор друкованого твору на латині. Діяч східноєвропейського Відродження, професор та ректор Болонського університету, професор Краківського університету.

Хлопчина із Дрогобича, син звичайного солевара, свою початкову освіту і перші знання про розрахунки пасхалій і латинь отримав у священика. Потім навчався у Ягелонському університеті (нині Краківський), де здобув наукові ступені бакалавра і магістра.

Юрій Котермак

Далі продовжив навчання у Болонському університеті, де вивчав медицину і вільні мистецтва. У цьому ж університеті читав свої лекції з астрономії, серед студентів Юрія Дрогобича був і молодий Миколай Коперник. Після отримання докторського ступеня філософії і медицини в 1482 році, його обрали ректором університету Болоньї — найстарішого в Європі. В історію цього знаменитого університету він увійшов під іменем «Джорджо да Леополі» — Юрія зі Львова.
З 1487 року Юрій Котермак був професором Ягелонського (нині Краківського) університету.
За своє коротке життя (1450-1494) він написав багато безцінних середньовічних наукових праць, які зараз зберігаються у бібліотеках Парижа і Мюнхена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top