Виплата заробітної плати в «конвертах» – проблема, яка вирішується спільними зусиллями | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Виплата заробітної плати в «конвертах» – проблема, яка вирішується спільними зусиллями

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. На жаль, доволі часто нині доводиться зустрічатися з таким явищем як виплата зароблених коштів у «конверті».
Враховуючи актуальність питання легалізації доходів громадян та перерахування податків і зборів до бюджету фахівцями ДПІ у м. Івано-Франківську постійно проводиться аналітична та роз’яснювальна робота з суб’єктами господарської діяльності як з фізичними, так і юридичними особами, які використовують працю найманих працівників, і порушують трудове та податкове законодавство.
Наприклад, з метою виявлення «трудових нелегалів, проводиться співставлення наявності у суб’єкта господарювання найманих працівників, з якими легалізовано трудові відносини, з кількістю зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій. Трапляються випадки, що найманих працівників менше, ніж торгових місць, тобто наявна кількість таких працівників недостатня для проведення діяльності. З такими роботодавцями проводиться роз’яснювальна робота. В результаті, в лютому оформлено трудові відносини з 36 найманими працівниками.
Також проводиться роз’яснювальна робота щодо недопустимості виплати зарплати нижче встановленого законодавством рівня. Керівники підприємств, які здійснювали такі виплати, щомісяця запрошуються на засідання міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення. З початку поточного року відбулося 2 таких засідання, на які було запрошено керівників 23 підприємств та заслухано 12 посадових осіб – суб’єктів господарювання. Роз’яснювальна робота постійно проводиться і самими податківцями.
Як наслідок, 73 суб’єкти господарювання, з якими проведено таку роботу, здійснили підвищення заробітної плати та додатково перерахували до бюджету 17,4 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.
Державна податкова інспекція в Івано-Франківську звертається до мешканців нашого міста з нагадуванням, що кожен, хто починає трудові відносини з роботодавцем, має чітко усвідомлювати – забезпечення трудового стажу, розмір пенсій та інших соціальних гарантій залежить від розміру офіційної заробітної плати. Лише при легалізації трудових відносин найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Підготовлено відділом комунікацій
ДПІ у м. Івано-Франківську

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top