Вечір поезії відбувся у Центрі польської культури та європейського діалогу (ФОТО) (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Вечір поезії відбувся у Центрі польської культури та європейського діалогу (ФОТО) (ВІДЕО)

Твори класиків у виконанні школярів. Вечір поезії відбувся  у Центрі польської культури та європейського діалогу. Вихованці 3-ої школи декламували вірші знаних літераторів. Зокрема, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Адама Міцкевича, Оскара Уальда та Олександра Пушкіна. Відтак, поезія лунала на 4-ох мовах.

Під час літературного перформансу його учасники виконували і пісні. Лірику класиків вони поєднали з музичним супроводом. Шевченківський твір “По діброві вітер віє” звучав у виконанні учениці 10-го класу Вікторії Шостак.

У польському Генконсульстві переконані, інтернаціональний поетичний вечір покликаний насамперед зміцнити стосунки між народами. А також ознайомити гостей та учасників дійства із зарубіжною літературою.

Переклад: Діти надзвичайно відкриті для поезії. Добре, що вони хочуть брати участь у таких заходах, вчити і читати поезію. Молодій людині це відкриває нові горизонти, розширює перспективи. Якщо людина відкрита для поезії – їй простіше будувати взаєморозуміння з іншими.

Літературний перформенс приурочений до Всесвітнього Дня поезії. Організатори читань кажуть, це свято досить популярне у країнах Європи. Втім, в Україні про нього майже ніхто не знає.

З власного викладацького досвіду можу сказати, що загалом учням легше працювати з прозою, ніж з поезією. Вірші набагато важче даються дітям. Втім, нині учні дали собі раду з творами і я у цьому пересвідчилася.

Подібні мистецькі заходи представники польської громади мають намір проводити і надалі. Задля того, аби нацменшини мали змогу краще зрозуміти один одного.

Іларіон Іваненко, Андрій Шкварла. Новини на Вежі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top