В Івано-Франківську відкрили виставку “Торкаючись, бачу: великі українці” (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
В Івано-Франківську відкрили виставку “Торкаючись, бачу: великі українці” (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відкрили виставку “Торкаючись, бачу: великі українці” (ВІДЕО)


Долаючи бар”єри … В Івано-Франківську відкрили виставку “Торкаючись, бачу: великі українці”. 12 кольорових гіпсових скульптур дають змогу незрячим відчути на дотик, якими були великі українці. Поряд із кожним погруддям можна прослухати цікаві факти із біографії найвідоміших. До речі, начитують інформацію не менш відомі сучасні українці. Так про Олександра Довженка розповідає Олександр Пономарьов, Лесю Українку озвучує Тіна Кароль. А про Михайла Бойчука текст начитує Алла Кудлай.

Вражає виставка і палітрою кольорів. Тарас Шевченко в жовтих тонах, Леся Українка в синіх, Назарій Яремчук у фіолетових … Куратори виставки кажуть, яскравий колір немов прагне пробити бар’єр незрячості між людиною і навколишнім світом. Розмальовували скульптури діти із вадами слуху та мови.

Про скульптора-монументаліста Михайла Бойчука на виставці дізналася іванофранківчанка Ольга. Допоміг як аудіозапис, так і інформація, написана шрифтом Брайля. Щоправда, як виглядав митець, візуально уявити дівчина не змогла.
Побільше б таких виставок, каже інша франківчанка Оксана. Дівчина втратила зір ще у дворічному віці. Проте, начитаність дає їй уяву про кожного великого українця. Зокрема, біографію Володимира Івасюка знає. А от голос Оксани Білозір, котра начитує інормацію, розрізнити не вдалося.

Пізнавальною виставка “Торкаючись, бачу” є і для пересічних українців. Адже вони можуть візуально оглянути погруддя, почитати інформацію, почути цікаве із біографії великих українців. Студентку Олену зацікавило життя митрополита Андрея Шептицького.

Після Івано-Франківська виставку оглянуть мешканці Рівненщини. Організатори наголошують, “Торкаючись, бачу: великі українці” – це унікальний проект, який руйнує стереотип про те, що візуальне мистецтво доступне лише тим, хто бачить.

Оксана Семко, Сергій Царик, Новини на “Вежі”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top