Увага! Змінено фіксовану суму сплати єдиного податку | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Увага! Змінено фіксовану суму сплати єдиного податку

Відповідно до п.293.1 ст.293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року.
На 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1378 грн. (у минулому році він складав 1218 грн.) Тому у січні 2016 року відрахування єдиного податку для підприємців І-ІІ груп відповідно збільшились.
Рішенням сесії міської ради VII скликання №10-3 від 28.01.2016 року переглянуто ставки єдиного податку, які вступили в дію з 01.02.2016 року. Відповідно до цього Рішення затверджено такі ставки: для підприємців І групи – 10% від розміру мінімальної заробітної плати, а для ІІ групи – 20% від розміру мінімальної заробітної плати. У минулому році для платників І групи були затверджені ставки у розмірі 7% та 10%, а для ІІ групи – 10%, 15% та 20% в залежності від виду діяльності.
Так, з 01.02.2016 року сума єдиного податку для платників І групи складає 137,8 грн., а для ІІ групи – 275,6 грн.
Сплата єдиного податку відповідно до п.295.1 ст.295 Кодексу здійснюється не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто, «єдинники» І-ІІ груп мали сплатити єдиний податок, виходячи з нового розміру мінімальної заробітної плати не пізніше 20.01.2016 року, а за новими ставками – не пізніше 20.02.2016 року.
Тим платникам, які не сплатили у цьому році єдиний податок за новими правилами, необхідно перерахувати до бюджету суму недоплати та пеню.
Згідно п. 122.1 ст.122 Кодексу несплата фізичною особою – платником єдиного податку авансових внесків єдиного податку у встановлені терміни тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% ставки податку.

Підготовлено відділом комунікацій
ДПІ у м. Івано-Франківську

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top