Унікальну радянську кінохроніку про Івано-Франківськ презентували місцеві дослідники Тарас Зень та Іван Бондарев (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Унікальну радянську кінохроніку про Івано-Франківськ презентували місцеві дослідники Тарас Зень та Іван Бондарев (ВІДЕО)

Унікальну радянську кінохроніку про Івано-Франківськ презентували місцеві дослідники Тарас Зень та Іван Бондарев (ВІДЕО)


Унікальну радянську кінохроніку про Івано-Франківськ презентували місцеві дослідники Тарас Зень та Іван Бондарев. Це 24 сюжети із загальною тривалістю у 40 хвилин. Рідкісне відео охоплює період з 1962 по 1978 роки. Саме у цей час місто перестало носити назву Станіслав і стало Івано-Франківськом. Раритетні кіноплівки були віднайдені у Києві. В центральному державному кіноархіві України. Згідно з архівних реєстрів бобіни з цими кіноплівками востаннє брали до рук у 80-их роках минулого століття.

На унікальному відео зафіксовані різноманітні події та краєвиди тогочасного Івано-Франківська. Зокрема, панорами міста , спорудження різноманітних соціально-побутових об’єктів. Для історії міста це важливий пласт інформації, стверджують краєзнавці.

В держархівах ще чимало унікальної кінохроніки про Івано-Франківськ. Втім, оцифрування старого відео – задоволення не з дешевих, кажуть дослідники. Одна хвилина коштує понад 60 гривень. Тож на одному ентузіазмі далеко не підеш…

Ольга Цьома, Сергій Царик, Новини на»Вежі».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top