Станіслав Гриневецький. Релігійні конфлікти – виклик сьогодення | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Станіслав Гриневецький. Релігійні конфлікти – виклик сьогодення

Станіслав Гриневецький. Релігійні конфлікти – виклик сьогодення

Завдання, які постали перед українським суспільством у цей непростий час, не можна вирішувати без духовності, моральності, без активної діяльності церков та релігійних організацій. Саме віруюча людина, громадянин держави, має стати джерелом її сили, свободи і розквіту. Пересічні громадяни з великою пошаною і повагою ставляться до священнослужителів, церков і релігійних організацій, які виконують важливу духовну місію у суспільстві. Особливого значення це набуває сьогодні, в період загострення відносин у державі. Голос церкви зараз важливий як ніколи, а тому, необхідно поширювати прагнення служити Богу через служіння Україні і її народу.

Прикарпаття багате духовно-релігійними традиціями, сьогодні воно, як і вся Україна є багатоконфесійним. Тому для нашої області надзвичайно важливо, керуючись принципом свободи совісті та віросповідання, забезпечити мирне співіснування різних церков та релігій з тим, щоб усі діючі релігійні конфесії стали могутнім духовним засобом для консолідації, співпраці, творення миру і любові.

Державні органи влади захищають і будуть захищати відповідно до Конституції та чинного законодавства України права і свободи своїх громадян і узгоджувати інтереси різних релігійних об’єднань, які й складають громадянське суспільство. Усім нам, без виключення, треба усвідомити за все власну відповідальність, власну причетність до всього, що навколо нас відбувається. Будь-які замахи на соціальну стабільність, будь-які спроби створити атмосферу ворожнечі й безправ’я повинні викликати у нас рішучий осуд. Тому необхідно спільними зусиллями зробити все, щоб багатшими ставали душі наших земляків, щоб Івано-Франківщина і надалі залишалася землею миру, любові і злагоди.

Духовенство має усвідомити, що церква та священнослужителі ні в якому разі не повинні втручатися у політичні справи, їхня місія – творити мир і добро, вони повинні трудитися і молитися за мир і спокій. Співпраця влади і церкви повинна бути спрямована проти провокацій, насильницьких дій та розпалювання ворожнечі, між конфесіями має вестися діалог та порозуміння. У нинішніх складних умовах почуття не повинні брати верх над здоровим глуздом, а священики мають виконувати свій духовний обов’язок – вести людські душі до спасіння, справами, а не лише розмовами, показувати прагнення до суспільного миру і міжконфесійної злагоди. Тому, не може бути жодного насильства і захоплення храмів, однак, і з іншого боку слід поважати вибір кожної релігійної громади, яка має право вільно обирати центр свого підпорядкування. Якщо громада хоче вийти з Московського патріархату і приєднатися до Київського, її у цьому ніхто не має права обмежувати, а держава не втручається у цей процес.

Будучи невід’ємною частиною українського суспільства церкви та релігійні організації повинні відігравати важливу роль у забезпеченні соборності, єдності й консолідації нації, збереженні миру та спокою в країні, із тим, щоб на засадах релігійної моралі утверджувати мир та соборність різних регіонів України.

Необхідно спрямувати спільні зусилля органів державної влади, релігійних та громадських організацій, всіх віруючих і жителів області для збереження миру в Україні, територіальної цілісності і суверенітету Української держави, продовжувати пошуки шляхів та засобів спільного вирішення проблем.

Станіслав Гриневецький

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top