Спиртові війни на Прикарпатті: активісти вимагають звільнення заступника директора залучанського спиртзаводу | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Спиртові війни на Прикарпатті: активісти вимагають звільнення заступника директора залучанського спиртзаводу

Івано-франківські та коломийські активісти громадських організацій «Правий сектор», «Коломия центр», «Комітет контролю» та «Громада Івано-Франківської області» вимагають звільнення заступника директора Залучанського МПД ДП “Укрспирт” Романюка Петра Петровича.

26 лютого громадські активісти прибули на Залучанський спиртзавод, де хотіли зустрітися з заступником директора Петром Романюком аби той написав заяву на звільнення.

Проте, Петра Романюка не виявили на місці. Хоча, автомобіль ToyotaLandCruiser, на якому він пересувається був припаркований біля прохідної заводу.

Відразу потрапити до адмінкорпусу активістам не вдалося, цьому завадила охорона заводу. Пізніше до активістів вийшов поспілкуватися директор спиртзаводу Юрій Бокійчук, який призначений на цю посаду з грудня 2015 року.

Юрій Бокійчук повідомив, що Петра Романюка бачив зранку на території заводу але з 23 лютого по 1 березня він знаходиться у відрядженні в Києві на навчанні і перевірки знань з питань охорони праці і готовий показати відповідне розпорядження. Після цього директор спиртзаводу пішов за розпорядженням.

Відсутність директора тривалий час занепокоїла активістів. Відкривши браму, яка закривалася фактично на защіпку, активісти пройшли до кабінету керівника Юрія Бокійчука, де продовжили спілкування та знову ж наголосили свою вимогу – заступник директора Залучанського МПД ДП «Укрспирт» Петро Романюк має написати заяву на звільнення.

Активісти пояснили причину своєї вимоги. У травні 2014 року Державна фінансова інспекція перевірила діяльність Залучанського місця провадження діяльності ДП «Укрспирт» і встановила порушення порядку відпуску продукції.

Відповідно до законодавства, на акцизних складах постійно діють представники податкової служби, які ставлять відмітки та особистий підпис на товарно-транспортних накладних, якими погоджують ввезення і вивезення спиртової продукції.

У ході перевірки було виявлено, що накладні про відвантаження ФГЕС і спирту, що зберігалися на Залучанському МПД, за вересень 2012 року і лютий-березень 2014 року не містять погодження податківця.

Згідно виявлених порушень, нелегальне відвантаження 2,63 тисячи декалітрів фракції головної етилового спирту (ФГЕС) з Залучанського МПД, на ДП «Укрспирт» було накладено штрафи у розмірі 3,13 млн грн і 183,83 млн грн. за нелегальне відвантаження 124 тисяч декалітрів спирту з інших спиртзаводів, які входять до складу ДП «Укрспирт». Про це свідчить постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 грудня 2015 року за №826/15603/14.

Активісти вважають, що Петро Романюк, який на той час був в.т.о. керівника заводу, винен у розкраданні спирту але не поніс покарання. Тому, Петро Романюк має піти з займаної посади заступника керівника Залучанського МПД ДП «Укрспирт».

Юрій Бокійчук, керівник Залучанського МПД ДП «Укрспирт», пояснив активістам, що він не володіє всією інформацією, бо займає дану посаду лише з грудня 2015 року, але до 2 березня пообіцяв розібратися в даній ситуації і потім знову зустрітися з активістами.

Коли активісти покидали територію підприємства до заводу прибули правоохоронці Снятинського відділу поліції на п‘яти службових автомобілях. Директор спиртзаводу пояснив ситуацію правоохоронцям.

Проте, наступного дня начальник Снятинського відділу поліції Василь Орчик повідомив, що матеріали внесені в реєстр єдиного обліку заяв про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Тепер прокуратура має надати правову оцінку діям активістів.

В неділю, 28 лютого, активісти та журналіст Євген Гапич, зафіксували, що Петро Романюк знаходився в с. Залуччя Долішне, Снятинського району. Цікавим фактом є те, що Петро Романюк пересувався автомобілем тієї ж моделі, ToyotaLandCruiser, але з іншими державними номерами.

Пізніше, один автомобіль марки ToyotaLandCruiser був припаркований біля будинку, де мешкає Петро Романюк, а інший біля невеликого відпочинкового комплексу в тому ж селі.

За попередньою інформацією, яку вдалося відшукати, цей відпочинковий комплекс належить родині Петра Романюка. Варто зауважити, що згідно розпорядження керівника Залучанського МПД ДП «Укрспирт» Петро Романюк мав би перебувати у відрядженні в Києві до 1 березня.

Поки що лишається не з‘ясованим кому належать два автомобілі марки ToyotaLandCruiser, на яких пересувається заступник керівника Залучанського МПД ДП «Укрспирт» Петро Романюк та кому належить відпочинковий комплекс.

Варто зазначити, що Залучанський спиртзавод довгий час простоював та має чималу кредиторську заборгованість.

Журналісти і надалі слідкуватимуть за розвитком подій.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top