Село Верхівня – місце, де жив Оноре де Бальзак | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Село Верхівня – місце, де жив Оноре де Бальзак

Село Верхівня – місце, де жив Оноре де Бальзак

421
Село Верхівня відоме тим, що тут знаходиться палац, в якому проживав Оноре де Бальзак.

Цікаві місця та пам’ятки Верхівні на Житомирщині

«Переді мною на пагорбі посеред долини… височів в золотистих променях призахідного сонця палац на зразок маленького Лувру або грецького замку!»
verkhivnya-palats-300x249
Ці слова Оноре де Бальзак, великий французький письменник, написав про свій новий будинок на найближчі 3 роки у Верхівні – пам’ятці на території сучасної Житомирської області, під’їжджаючи до маєтку графині Евеліни Ганської (у дівоцтві – Ржевуської), яку він любив протягом багатьох років.

Їхнє знайомство почалося з захопленого листа, підписаного псевдонімом «Іноземка», якого красуня Евеліна прислала Бальзаку з Одеси в 1832 р. З цього моменту розпочався 15-річний період листування з рідкісними зустрічами, адже графиня була заміжня. І тільки восени 1874 р. з’явилася можливість відкритої зустрічі, і Бальзак, окрилений любов’ю до Евеліни Ганської, всього за 8 днів добирається до садиби княгині, де провів наступні 3 роки творчої роботи.
verkhivnya-balzak-300x249
Палац розташований посеред чудового парку. Він був побудований архітектором з Франції на прізвище Блеріо в 1780-х роках. Головний фасад садиби прикрашений восьмиколонним портиком зі спареними колонами, а парковий фасад палацу – шестиколонним портиком. Палац складається з 30 кімнат. На другому поверсі збереглися особисті покої Оноре де Бальзака – салон, спальня, кабінет. На першому поверсі палацу – танцювальний зал, декорований прекрасними барельєфами на античні теми.

По флангах палацу розташовані два флігелі, в одному з яких знаходилася кухня, а в іншому – будинок керуючого. Крім того, на території маєтку була побудована цікава каплиця – усипальниця Ганських (1810), винний льох (1805) і купальня, що з’єднувалися з палацом підземними ходами.
Парк розкинувся на ділянці площею 60 Га. Купити таку ділянку – не кожному по кишені, навіть у Житомирській області. Спеціально для Евеліни її чоловік облаштував струмок з лебедями. Через струмок були перекинуті містки. Арочний місток зберігся до наших днів, а поруч з ним можна знайти один з трьох колодязів, з яких пили ще Бальзак і Ганська. На честь Евеліни Ганської Бальзак назвав одну з героїнь роману Сільський доктор (1833 г).

Приїжджайте до Верхівні подивитися на визначні пам’ятки, на чарівні лінії палацу, прекрасні деталі інтер’єру, прогуляйтеся по парку, попийте води з того ж колодязя, з якого пив великий француз.

Тільки їхати краще з боку Білої Церкви через Сквиру, так як дороги в Житомирській області набагато гірші, ніж у Київській.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top