Програма «Ініціатива». В гостях поет, прозаїк, кінодраматург Марія Вайно (аудіо) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Програма «Ініціатива». В гостях поет, прозаїк, кінодраматург Марія Вайно (аудіо)

Програма «Ініціатива». В гостях поет, прозаїк, кінодраматург Марія Вайно (аудіо)


Народилася на Галичині. Виросла в місті Калуші на Івано-Франківщині. Складати вірші почала дуже рано, друкуватися – з четвертого класу. Творчим вчителем був поет Йосип Попадюк. «Він мене взяв за руку і вивів на творчу дорогу»,- каже авторка. Ще школяркою брала участь у зльотах юних поетів та прозаїків у Києві ( 1972 -73р.р.).

Закінчила Чернівецький держуніверситет. Отримала фах філолога за спеціальністю: українська мова та література. Працювала вчителем, старшим викладачем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності; постійно співпрацювала з видавництвами.
Далі – літредактор, а згодом редактор на Першому національному телеканалі в Києві.

Займалася в народній кіностудії «Верховина» м. Івано-Франківська (керівник Юліан Яковина). Відтоді пише кіносценарії.

Наразі – викладає у Прикарпатському університеті сценічну майстерність. Веде літературну школу у своїй творчій майстерні, проводить постійнодіючий конкурс «Творчість без віку», кращі твори якого публікує на власному сайті.

Автор 12-и художніх книжок: поезія, проза, кіносценарії.

Член Національної спілки письменників України, член Національної спілки кінематографістів України (як кіносценарист), Лауреат міської премії ім. Івана Франка в галузі літератури, двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та інших.

Мешкає в місті Івано-Франківську.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top