Постаті. Юрій Соколовський – “Утьо” | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Постаті. Юрій Соколовський – “Утьо”

Постаті. Юрій Соколовський – “Утьо”

Юрій Соколовський – “Утьо”. Член ОУН(м), агент СД. Видав німцям Івана Климова та кількох інших членів ОУН(б),спiвробiтник гестапо i СД, керував арештами бандерiвцiв в будинку “Днiстра” 1941 р. Викритий СБ ОУН і страчений 16 вересня 1943 р.

j32On3BvMis

Вислiдив Галину Столяр, яка навчання в Нiмеччинi i поїздки до батькiв використовувала як зв’язкова #ОУН. Викрито зв’язкову квартиру теренового проводу в Нiмеччинi i заарештовано майже весь Провiд.

За активної участі Соколовського німці схопили члена Проводу ОУН(б) Івана Климова (“Легенду”), якого замучили на допитах. На слiдствi в гестапо загинули Г. Столяр, С. Масний, В. Федак, I. Габрусевич, Б. Шеремета, В. Сушкiв та iн. Намагався зловити керівника ОУН М. Лебедя, – разом з гестапівським слідчим Вiрзiнгом заарештували його дружину з немовлям.

За зраду українського народу був засуджений ОУН-Б до смерті. Вирок виконано 16 вересня 1943 року.

gvPF27CE8qw

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top