Папілярні візерунки: типи і види | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Папілярні візерунки: типи і види

Існує таке повір’я, що новонароджений малюк має гладкі пальчики і долоньки. Коли він стає старше, на них стають помітними завиточки і лінії. Ніж більше в житті доведеться долати перешкод, тим складнішими будуть ці візерунки. Насправді папілярні візерунки формуються у плода вже на 12 тижні. З’являються вони тоді, коли закладається нервова система. Особливості темпераменту і нервової організації людини дійсно залежать від особливостей таких малюнків.

Папілярні візерунки: типи і види

Папілярні малюнки є лінійними піднесеннями невеликої ширини і висоти, які, згинаючись, сплітаються в різноманітні візерунки, розташовані по всій долоні і розділені дрібними борознами.

Особливості будови

Наші шкірні покриви становлять три основних кулі. Це верхній (епідерміс), дерма (власне шкіра) і підшкірна жирова клітковина. Дерма складається з сітчастого і сосочкового шару. Останній – це піднесення різної форми і висоти. Одні ділянки тіла, покриті гладкою шкірою, інші складаються з лінійних піднесень у вигляді гребінців (папілярні лінії). З таких ліній утворюються папілярні візерунки. Ними вкриті долоні і підошви ніг людини.

Папілярні візерунки: типи і види

Гребінці є деталями таких малюнків і можуть розповісти досвідченому дактилоскописту про тип нервової системи новонародженого. Деякі властивості папілярних візерунків здатні попередити про аномалії розвитку малюка. Крім того, всім відомі здібності людей, які вивчають хіромантію, пророкують майбутнє по лініях на долонях.

Типи папілярних візерунків

Малюнки на долонях – це своєрідний генетичний код, унікальний для кожної людини. За типом можна розрізнити такі папілярні візерунки: дугові, петльові, завітковие.

Характеристика дугових узорів

Подібні малюнки є найпростішими. Складають їх два потоку папілярних ліній, які беруть початок біля одного краю пальця і закінчуються на протилежному. Середину складають дугоподібні фігури. У таких візерунків відсутній внутрішній малюнок. Не мають вони і дельти.

Папілярні візерунки: типи і види

Зустрічаються такі типи папілярних візерунків дугових:

  • Прості. Центр пальця має плавний підйом, який утворили папілярні лінії.
  • Шатрові або пірамідальні. У середній частині можна помітити стрімкий рух ліній одна до іншої з утворенням вигину. Внутрішня його частина вкрита ледь помітними штрихами.
  • З невизначеним будовою. Малюнок неможливо віднести до якогось конкретного типу.
  • Хибно-петльові. Іноді розташування дуг таке, що фахівець з дактилоскопії з невеликим досвідом може сплутати їх з петлевим візерунком. Ці лінії не закінчуються петлею.
  • Хибно-завітковие. Малюнок, утворений папиллярными лініями внутрішньої частини дуги, має схожість з завитковым, але у нього інші особливості.
  • Рідкісні візерунки. Буває, що дуги мають більш чітку вираженість біля країв подушечок пальців з центральною частиною у вигляді шатра, на зовнішній частині розташовуються петельки і головки. Такий відбиток ідентифікують як дугового і відносять до недоліків прокатки.

 

Особливості петльових візерунків

Такий тип малюнка зустрічається нерідко. Його складають три потоки ліній, які мають початок у крайній частині подушечок пальців. Загортаючись петлею, лінії повертаються до свого початку. Петльові візерунки утворює ряд петель, які розташовуються одна в іншій. Центром такого малюнка повинна бути завершена головка петельки або повна петля.

Папілярні візерунки: типи і види

На подушечках пальців можна помітити центр і дельту. Центром вважається ділянка, в якому папілярні лінії повертають. В області дельти відбувається злиття всіх потоків. Найбільш увігнута частина петлі отримала назву – головка. Вона має вершину в місці повороту гребінців. Лінії, що розходяться, – це ніжки.

Типи петльових візерунків

Узори поділяють на прості, замкнуті, вигнуті. Крім того, розрізняють паралельні або подвійні, помилково-завітковие візерунки. Залежно від того, куди дивляться ніжки петель, вони можуть бути радіальними, ульнарными. У першому випадку ніжки направлені до великого пальця, у другому – до мізинця. Якщо головка петлі зсувається до краю, то це означає, що малюнок недопрокатанный і не класифікується. Напрямок ніжок петель може бути різним.

Завітковие візерунки

Їх складають завитки, які утворилися з трьох потоків ліній, направлених один до одного. Подушечка пальця має дві дельти, розташовані по обидві сторони. Форма завитків буває різна. Це може бути еліпс, овал, замкнуті і розімкнуті спіралі. Такі види папілярних візерунків досить рідкісні. Існує думка, що людина, у якого є такі візерунки, – высокоталантлив і обдарований.

Папілярні візерунки: типи і види

Властивості

Папілярні візерунки характеризуються такими властивостями:

  • Індивідуальність. Навіть сіамські близнюки не мають однакових візерунків на пальцях. Збіги папілярних візерунків виключені.
  • Стійкість. Протягом усього життя візерунки залишаються незмінними. Змінюватися може тільки їх розмір.
  • Візерунки друкуються при торканні на речах і предметах і утворюють чітку картину.
  • Здатність до регенерації. Після сильних пошкоджень епідермісу візерунки з часом відновлюються. При пошкодженні дерми з’являються відмітні ознаки папілярних візерунків – шрами і рубці.

Такі якості незамінні для дактилоскопічних досліджень, вони допомагають ідентифікувати особу.

 

Папілярні візерунки: типи і види

Хіроманти, вивчаючи лінії пальців і долонь, багато дізнаються про людину, його теперішньому і майбутньому, хоч це і вважається більше розвагою. Але навіть в офіційній медицині папілярні візерунки рук використовуються для того, щоб визначити стан здоров’я людини. Навіть якщо внесені зміни не відбувається, але можна помітити посилення деяких деталей. Наприклад, можна помітити потовщення гребінців, збільшення горбів на долонях, ущільнення папілярних ліній.

Види слідів рук

Відбиток руки залежно від способу утворення буває об’ємний або поверхневий, забарвлений або безколірний, маловидимый або невидимий, статичний або динамічний. За місцем розташування – локальним і периферичним.

Об’ємними слідами називають тривимірні відображення, які є результатом дотику долонь з пластичними поверхнями. Такі сліди залишаються на маслі, сирі, пластиліні, зледенілих поверхнях і т. д. Поверхневий слід на твердій поверхні виникає тоді, коли відшаровується або нашаровується следообразующее речовина. Зустрічається безбарвний і пофарбований, маловидимый і невидимий слід.

Папілярні візерунки: типи і види

Статичний відбиток руки утворюється в стані спокою, коли немає переміщень об’єктів. Такі відбитки дають найбільш точне уявлення про зовнішню будову об’єкта, що залишив слід (сліди взуття на землі, відбитки пальців на склі). Динамічний слід виникає тоді, коли об’єкти рухаються. Наприклад, при свердлінні, разрубе, розпилі, плавання і т. д. В межах взаємодії поверхонь, які знаходяться в контакті, з’являється локальний відбиток. Периферичний слід – це результат зміни за їх межами.

Характер і візерунки на долонях

Існує безліч комбінацій папілярних візерунків, і вивчити їх не під силу навіть досвідченим хіромантам або дактилоскопистам. Але деякі види папілярних візерунків можуть розповісти про темперамент людини. Особливу увагу варто приділити подушечці великого пальця: якщо на ньому є радіальна петля, це вказує на те, що людина по темпераменту холерики. Головні риси його характеру – це прагнення до лідерства, здатність доводити все до кінця, високий інтелект, швидка зміна емоцій. Якщо такий візерунок спостерігається у жінки, то вона має чоловічими якостями. Наявність ліктьовий петлі на подушечки великих пальців вказує на відкритість людини, здатність підлаштовуватися під будь-який колектив і будь-яку ситуацію. Безіменний палець з таким же малюнком – ознака талановитості. Ліктьова петля на вказівному пальці говорить про те, що людина сангвінік, володіє вмінням пристосовуватися до обставин або змінювати їх на свою користь. Приємний у спілкуванні. Мізинець з подібним малюнком – це хороша ознака. Людина здатна знаходити вихід з будь-якої ситуації. Ті, хто має завитки і спіралі на долонях відрізняються непередбачуваністю. Одинарні вказують на здатність обходити складні ситуації. Глибокі, у вигляді воронки, говорять про те, що у людини складна психіка, і розгадати його буде нелегко. Спіральні завитки – ознака підвищеної чуттєвості. Напрямок гребінців допомагає визначити, хто перед вами – екстраверт чи інтроверт. Якщо гребінці ніжками прагнуть до внутрішньої частини долоні – це означає, що людина прагне до самотності. У зворотному випадку, якщо ніжки гребінцем направлені до мизинцам, – перед вами екстраверт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top