П’ять дієвих методів, які допоможуть побороти лінь | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
П’ять дієвих методів, які допоможуть побороти лінь

П’ять дієвих методів, які допоможуть побороти лінь

Олексій Лосєв, коуч, автор численних семінарів і тренінгів, вважає, що ліні насправді не існує. Під її маскою людина зазвичай приховує свої внутрішні суперечності і конфлікти. Він розповів, як їх виявити і перемогти.

– Я для себе виділив п’ять основних причин ліні.Перша: вас не надихає мета. Подумайте, можливо, ви йдете до чиєїсь чужої мрії, обраною не вами. Є такий термін – «соціальний імплантат». Він проникає в нас, коли нам нав’язують якусь чужу ідею, місію або модель поведінки, «прийняту в пристойному суспільстві». Наприклад, батьки наполягли, щоб ви неодмінно написали дисертацію, тому що це важливо для кар’єри. Якщо ми рухаємося до чужої мети, не близької нам за природою, то здійснюємо насильство над власною душею, це викликає опір, протест, який виглядає як лінь. Чим дорослішими ми стаємо, чим більше у нас з’являється помилкових цілей, тим частішими стають «напади ліні».

лень

Друга причина – це низький рівень енергії. У нас недостатньо сили, щоб зробити якусь енергетично витратну дію.

Третя причина – страх. Багато людей не усвідомлюють, як часто причиною того, що вони всіма силами уникають важливих справ, стає страх критики, осуду, очікування невдачі. Всі разом – це страх болю. Ми пам’ятаємо, як було боляче, коли нас критикували в дитинстві, в школі, в інституті … Ми хочемо цього уникнути. Але якщо всього уникати, ми відкотимося назад.

Четверта причина лінощів – низький рівень відповідальності. Людина легко відмовляється від взятих зобов’язань, створених домовленостей, списуючи на те, що їй завадила лінь. Якщо копнути глибше, то безвідповідальність зазвичай говорить про незрілість особистості, її інфантильність, часто це стає наслідком жалості до себе.

П’ята причина – нудьга, рутинна одноманітність. Хочеться новизни, яскравості, і ви всіма силами прагнете уникнути чергового повторення однієї і тієї ж дії.

Woman with Laptop in cafe

Що з усім цим робити? Як надихнути себе на регулярні дії? Я знайшов 5 дієвих рішень, перевірив їх на собі і своїх близьких – працюють! Якщо всі їх використовувати, то шанси на успіх неминуче підвищуються.

Перший крок я назвав «Хочу!» – Хочу усвідомити свою власну мету. Треба виявити, чого ви дійсно хочете. Погляньте на своє життя: які бажання переслідують вас із року в рік, думки про що надихають протягом довгого часу? Якщо ви будете і далі ігнорувати ці цілі, то життя саме знайде спосіб наблизити вас до вашого глибинного бажання. Створиться така проблемна ситуація, коли у вас вже не вийде уникнути зустрічі з цією метою. Конфлікти, хвороби і втрати даються нам для того, щоб ми могли зрозуміти і розгледіти те, від чого завжди відмахувалися. Не дарма кажуть: «Подивися на своє життя і зрозумій, чого воно від тебе хоче». Тож не чиніть опір проблемам, просто зрозумійте, звідки вони, і відкоригуйте свій курс.

Другий крок – установка «Можу». Якщо довго відкладати мету, енергія витікає. Життя любить швидкість. Мета була адекватна в той момент, у який прийшла, вона дала вам потрібну кількість енергії, але якщо ви все відклали на потім, енергія була розтрачена даремно. Важливо діяти моментально. Якщо ви відчуваєте, що енергії замало, знайдіть свої енергетики – ті способи, які нас наповнюють. У мене, наприклад, це кіно. Або це спілкування з людиною-мотором, однодумцем. Ще один дієвий спосіб – практика мовчання. У мене вона дуже добре виходить вранці. Потрібно сісти, закрити очі, сконцентруватися на внутрішньому – диханні, відчуттях – і просто мовчати. Мені достатньо 15-20 хвилин, хоча рекомендують практикувати від 30 хвилин до години. Це заспокоює свідомість, синхронізує її з моментом. Спробуйте, і ви здивуєтеся, як проста дія наповнить вас енергією зсередини.

Business MeditationТретій крок я назвав «Спокійно!». Коли ми боїмося, страх нас паралізує, зупиняє будь-яку творчу активність. Як правило, ми самі накручуємо ситуацію, накачуємо себе страхом. Тому потрібно вивести всі свої побоювання на чисту воду, адекватно оцінити проблеми. Запитайте себе: «А я впевнена на сто відсотків, що ця страшна річ – 100-відсоткова правда?» І ви зрозумієте, що це просто ймовірність, а не реальність. Як правило, причини страху ілюзорні.

Четвертий крок – «Я граю». Коли нам набридла одноманітність, можна вбудувати рутинний процес у гру. Ще Пушкін вважав, що пристрасть до гри – одна з найсильніших наших пристрастей. Скористайтеся нею, і життя заграє іншими фарбами. Та для початку визначте для себе чотири важливі елементи гри:

Місія: чітко формулюєте свою мету, кінцевий результат.
Зворотний відлік: визначте, скільки у вас є часу на виконання завдання.
Союзники: знайдіть тих, хто буде підтримувати вас на шляху до мети.
Нагорода: призначте собі приз, який буде вас мотивувати.

Із цих елементів можна зробити гру «Коворкінг». Наприклад, перед вами стоїть якась домашнє рутинне завдання, і ви розумієте, що ним займатися вам лінь. Що робити? Напишіть собі мету, визначте час на виконання. Далі найважливіше: оберіть собі союзника. Відкриваєте соціальні мережі, дивитися, хто там є в даний момент, і пишете: «Тетяно, у тебе є завдання, яке ти весь час відкладаєш?» Як правило, у всіх воно є. Тоді ти їй пропонуєш разом рухатися до своїх цілей. І через чітко обговорений проміжок часу ви пишете один одному, якого результату досягли, виконали місію чи ні. Людям це подобається, адже це ж гра, але при цьому ви обидва робите все можливе, щоб не вдарити в бруд обличчям. Коворкінг реально працює!

убираетП’ятий і останній крок я сформулював як «Я оточений». Оточення програмує нашу поведінку, налаштовуючи на успіх або поразку. Важливо занурювати себе в середовище тих людей, які рухаються до такої ж мети, що й ти. А ще краще, якщо вони є прикладом досягнення результату в тому напрямку, до якого рухаєшся ти. Тоді ти наповнюєшся енергією від цих людей, потрапляєш на їх хвилю. Тому шукайте «своїх» людей – ходіть на тренінги або майстер-класи, вступайте в тематичні групи в соцмережах, записуйтеся в секції, клуби … І тоді у вашій ліні не залишиться жодного шансу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top