Олена Третяк. Вибір зроблений | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Олена Третяк. Вибір зроблений

Олена Третяк. Вибір зроблений

28 листопада 2013 року, у Львові, в холі будинку вчених до мене підійшов кореспондент «Радіо Білостока» і спитався: «Як ви вважаєте, підпише завтра Віктор Янукович угоду про асоціацію з ЄС?»  Я відповіла, що це немає жодного значення, бо Україна вже пройшла точку неповернення і ніяких Митних чи Євразійських союзів за участі України не буде.

– А що буде, якщо все ж таки не підпише?

—  Буде  Майдан, будуть акти громадянської непокори, будуть палити авто та урядові будівлі, бо народ України вже зробив свій вибір між Ордою і Цивілізацією. В Україні завжди була вольниця, Україна не припиняла боротьбу після УПА, майже всі політв’язні СРСР були родом з України, навіть за часів Януковича у нас фантастичний рівень демократії в порівнянні з іншими республіками колишнього СРСР. І тому Україна в двохполярному світі зробить вибір на користь Добра. Власне, це і підтвердив Майдан. Багато людей на Майдані не були глибоко обізнаними в політичному житті країни, але не втратили вроджену здатність відрізняти Добро від Зла, розуміли, що той шлях, що його пропонують Янукович та його посіпаки — це шлях в концтабір, в нікуди.

Тому у нас не було жодного  сумніву, що Майдан переможе, що в Україні сформоване громадянське суспільство, що Україна стане частиною Європейської цивілізації з простими та зрозумілими речами: верховенство права, закон один для всіх, повноцінна демократія, відповідальна влада, громадянське суспільство, звернене до особистісного виміру буття .

Подальші,  трагічні події  довели — громадянське суспільство є, прозоро і демократично відбулися вибори Президента України та до Верховної Ради, загально визнано, що надзвичайно велика роль в зупиненні кремлівської агресії належить добровольчим батальйонам і волонтерам.

І це тільки початок довгого шляху. Шляху  до Європейського суспільства, шляху до прозорої влади на всіх рівнях, шляху до розуміння того, що все в нашому житті залежить від нас самих. Про це саме говорив і посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський  на зустрічі  Івано-Франківську.

Ян Томбін1

– Почніть з малого, почніть з себе, – казав Ян Томбінський. Почніть брати участь у зборах власників вашого будинку. Цікавтеся, хто буде виконувати роботи, припустимо, із заміни вікон у ваших оселях; як буде здійснюватися розрахунок за виконані роботи – готівкою, шлях якої складно прослідкувати, чи на розрахунковий рахунок підприємства, включаючи ПДВ. Не забувайте, що податок повернеться вам. Не давайте і не беріть хабарі.

Наводив приклад – історію з гданськими суднобудівними верфями. Це підприємство має для поляків символічне значення як колиска профспілки “Солідарність”, що заклала підґрунтя до повалення комуністичного режиму в Польщі. Парадокс історії полягає в тому, що саме після зламу 1989 року, коли Польща через шокову терапію Лешека Бальцеровича почала будувати фундаменти ринкової економіки, почалися також серйозні проблеми з рентабельністю верфі у Гданську. Наскільки великий сентимент і пошану до цього заводу мають поляки свідчить той факт, що у дев’яностих роках вдалось зібрати на допомогу верфі з добровільних виплат кілька мільйонів доларів. Проте гроші зникли і проблеми нарощувалися. Але коли економісти точно порахували і оприлюднили цифру, яку кожен рік сплачує кожен мешканець країни на утримання славнозвісних верфей, відбулось загальнонаціональне обговорення і воно призвело до  прийнятті рішення про припинення утримання їх з бюджету країни. Був знайдений інвестор, якій зобов’язався знайти рішення, щоб зберегти галузь і зробити її рентабельною.

Такій приклад участі громадян у державотворенні не є поодинокий. Ми, мешканці західних областей, часто їздимо до Польщі і бачимо, як на наших очах, за якихось десять років сусідня країна перетворилась з колишньої бідної і корумпованої пострадянської країни на успішну, процвітаючу європейську державу. І недарма представником Євросоюзу в Україні є поляк, наш надійний адвокат перед всією європейською спільнотою.

Сьогодні українці, не до кінця довіряючи владі, бачачи її інерційність і не здатність швидко реагувати на події, беруть на себе функції державо управління – організовують волонтерські потоки одягу, їжі і техніки до бійців нашої армії, слідкують за маніпулюваннями на виборчих дільницях і унеможливлюють використання адмінресурсів.

Головну справу зроблено – українцями зроблений свідомий вибір. Ми маємо свою Батьківщину і будемо працювати задля її процвітання.

Олена Третяк

15 листопада 2014 р.

Івано-Франківськ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top