Форум Україна ЄС (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Форум Україна ЄС (ВІДЕО)

Okrema tema Форум Україна ЄС
З 24 по 26 січня у воєводському місті Лодзь, на захід від Варшави, під гаслом «Стратегія реформ та модернізація – чи вже настав перелом?» відбувся IX Форум Європа-Україна. Три дні дебатів і зустрічей, представлення Головного рапорту, пленарні сесії та дискусійні панелі політичного, економічного та суспільного характеру, 8 презентацій областей.
Україна в 2015 році розпочала процес глибоких структурних реформ, натомість вдалося запобігти катастрофі господарчій і політичній – підкреслювали учасники форуму.
На думку експертів, 2015 рік в Україні пройшов під знаком нестабільності господарської, політичної, військової, міжнародної. Після підписання мінських домовленостей, конфлікт з Росією практично перейшов в фазу замороженого конфлікту.
Синхрон: Зігмунт Бердиховський, організатор Форуму Європа- Україна.
«Найважливішим результатом форуму є те, що наші гості з Європи безпосередньо з перших рук дізналися інформацію про ситуацію в Україні. Сьогодні проблеми, які склалися в Україні самі українці не в змозі вирішити. Мусять бути підтримані Європою. Мусимо шукати не тільки в Польщі, а в цілій Європі союзників для вирішення цих проблем. Війну з Росією без союзників не виграти. І це – найважливіша мета даної конференції.»
Учасники обговорення погодилися, що рішення конфлікту в Україні вимагає часу і діяльності, а також постійну підтримку з боку іноземних партнерів. ЄС підтримує Україну в діяльності, пов’язаної з боротьбою з корупцією, яка вважалася однією з найбільш важливих проблем, поряд з введенням подальших реформ.
Синхрон: Ігор Цепенда, Ректор Прикарпатського Університету
«Панель в рамках форуму «Українські публічні дебати на тему чи чуємо ми один одного» є насправді темою, дуже важливою для України. Прийшов дуже важливий момент для кожного суспільства, коли влада мусить відчути настрої суспільства, а суспільство мусить зрозуміти владу. Та дискусія, яка була сьогодні не тільки для українських учасників, запрошені були також британські парламентарії, польські журналісти, які мають великий досвід в цій темі. Всі вони стверджують одно – найперше мусить бути мета, а мета створить умови для того, щоб учасники дебатів шукали компромісу, щоб дійти до тієї мети. І той діалог справді створить атмосферу розбудови здорового суспільства.»
Синхрон: Ян Маліцкій, директор науково-навчальних програм Східної Європи Варшавського університету
« Коли ми говоримо про країни, об’єднані морем, то треба говорити бодай про дві концепції такого союзу – країни Євросоюзу, що лежать на східному кордоні, такі як Естонія, Хорватія, і країни балтії на Адріатичному морі. І ширша версія, про яку я говорив тут, в такому можливому проекті товариства морських країн мусимо брати до уваги участь України і Грузії. Бо без України, на мою думку, жодний поважний проект не може бути».
Під час форуму велися дебати про інвестиційну привабливість України з детальним розглядом туристичних можливостей Карпатського регіону, про потребу структурних змін в Україні, змін в плані енергозбереження, про інвестиції, про дорогу до європейських стандартів, про культуру, релігію, історичну пам’ять, про багато речей, які мали наблизити стан України до Європи в очах європейських партнерів.
Синхрон: Ігор Олійник, депутат Івано-Франківської обласної ради
«Маємо певні результати в сфері туризму нашого Карпатського регіону. Але цього замало. Ми мусимо робити наш регіон більш привабливим. В тому найбільше повинні бути зацікавлені мешканці області. Інвестиції, які повинні прийти в область завдяки туристам, мають бути значно більшими.»
Синхрон: Володимир Чернецький, директор служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області
«Кожен турист, якій іде в гори, хоче почувати себе безпечно. З цією метою служба надзвичайних ситуацій працює над створенням рятувальної служби. Це – закупівля спеціального обладнання, навчання рятувальників. Це все ми робимо разом з польськими колегами із бещадської групи ГОПР.»
Форум Україна – Європа започаткований 2007 року польською Фундацією «Інституту східноєвропейських досліджень» як складова Економічного форуму. Цього року Фундація у партнерстві з Фондом «Відкрий Україну» організувала для українських посадовців навчальну поїздку до Польщі з метою обміну досвідом у сфері місцевого самоврядування та регіонального розвитку. У рамках поїздки учасники відвідали Форум «Україна-ЄС», познайомилися з діяльністю гміни Добронь, побували у повіті Пабяніце та у Лодзькому воєводстві.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top