Національний природний парк “Верховинський” розширить територію | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Національний природний парк “Верховинський” розширить територію

В селі Зелене на Верховинщині відбувся схід селян, на якому розглядалося питання щодо розширення природно-заповідної території.

Директор НПП “Верховинський” Михайло Нечай  ознайомив присутніх з проведенням природоохоронного проекту “Збереження Карпатських пралісів”, що здійснюється з ініціативи Українського товариства охорони птахів, за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Він наголосив, що збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності природних комплексів Українських Карпат як стійких лісових екосистем, які не зазнали значного антропогенного впливу. Особливо у наш час, коли Карпатські ліси втрачають природну стійкість під впливом глобальних змін клімату та надмірної експлуатації, що в свою чергу призводить до зростання в регіоні загроз руйнівних стихійних лих у вигляді повеней, зсувів ґрунту і засух, повідомляє прес-служба парку.

В проекті залучені дев’ять національних природних парків: Карпатський, “Верховинський”, “Черемоський”, “Вижницький”, “Сколівські Бескиди”, “Гуцульщина”, “Синевір”, “Ужанський” і “Зачарований край”. Науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади: Український науково-дослідний інститут гірського лісництва ім. П. С. Пастернака, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівецький краєзнавчий музей; Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Ужгородський національний університет, Львівський національний університет ім. Івана Франка.

“Збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів шляхом розширення території національного природного парку “Верховинський”    стимулюватиме розвиток туристично-рекреаційного потенціалу, покращить соціально-економічну ситуацію, допоможе збереженню водного ресурсу та зменшить імовірність екологічних лих”, – відзначив Нечай.

Учасники зустрічі підтримали пропозицію щодо розширення території НПП “Верховинський” для збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top