Максим Черкасенко. АКЦІОНЕРНА УГОДА ЯК ІНСТРУМЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Максим Черкасенко. АКЦІОНЕРНА УГОДА ЯК ІНСТРУМЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

Прем’єр Арсеній Яценюк стверджує, що укладена за сприяння уряду Юлії Тимошенко у 2009 році угода між акціонерами Укрнафти не дозволяє уряду змінити керівництво компанії.

Медіа поширюють цитати Арсенія Петровоча: “Угода передбачає, що зміна керівництва компанії неможлива з боку держави, а якщо держава використовує своє право зі зміни керівництва цієї компанії, то ми одразу йдемо до Лондона і несемо відповідальність за порушення цієї угоди. А там штрафи до п’яти мільярдів доларів США”.

Інакше як фарс це не назвеш.  Будь-який юрист, хоч трохи обізнаний з українським корпоративним правом вам скаже, що офіційна позиція вищих судових інстанцій, і відповідно судова практика, полягають у визнанні недійсними будь-яких угод між акціонерами українських компаній, якщо вони містять положення, які віднесено до врегулювання законом або статутом товариства.

В рекомендаціях Президії ВГСУ N 04-5/14 від 2007 року (із змінами від 18.06.2009 та 28.12.2009) прямо зазначено, що “Угоди між акціонерами (учасниками господарських товариств) не можуть змінювати норми закону та статуту товариства, обмежувати права інших акціонерів (учасників) товариства”.

Не визнає наша судова система і можливості підпорядковування розгляду корпоративних спорів міжнародним комерційним арбітражним судам. Вочевидь Арсеній Петрович мав на увазі London Court of International Arbitration коли згадував про «Лондон».

Деякі колеги можуть заперечити посилаючись на ст. 29 Закону України “Про акціонерні товариства”, яка надає акціонерам право укладати акціонерний договір. Відповідно до цієї норми Статутом товариства може бути передбачена можливість укладення договору між акціонерами, за яким на акціонерів покладаються додаткові обов’язки, у тому числі обов’язок участі у загальних зборах (який неодноразово порушував акціонер групи Приват), а також передбачається відповідальність за його недотримання.

На жаль, вказане положення закону є нечітким та на практиці не використовується через ризик неоднозначного тлумачення цієї норми. Зокрема, буквальне тлумачення зазначеної статті дозволяє прийти до висновку, що таким договором на акціонерів можуть бути покладені лише додаткові обов’язки.Додаткові права акціонерів ним визначатись не можуть.

Тому проблема, на мій погляд, не в Коломойському і не в Тимошенко, які уклали цю угоду. А у Прем’єр-міністрі, який вже давно міг визнати її недійсною в українському суді, якби мав бажання забезпечити контроль держави над Укрнафтою і отримати в бюджет мільярди гривень, які “найбільший український патріот” дуже вперто не хоче платити.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top