Художник подарував Музею мистецтв Прикарпаття колекцію народних картин, яку збирав 10 років | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Художник подарував Музею мистецтв Прикарпаття колекцію народних картин, яку збирав 10 років

Художник Геннадій Гриценко-Марченко подарував Музею мистецтв Прикарпаття до його 35-річчя приватну колекцію народних картин, яку збирав 10 років.

«Я збирав цю велику колекцію протягом 10 років і вирішив подарувати Музею мистецтв Прикарпаття до його 35-річчя. Це твори, переважно, козацької тематики. Загалом, їх 35. Це народна картина, якою зазвичай прикрашали оселі у центральних та східних регіонах. Там любили козацтво, мамаїв», – розповів Геннадій Гриценко-Марченко.

За його словами, ці твори вирізняються тим, що несуть радість. Вони яскраві в кольорі та оптимістичні. Увесь той сум, який був у селян в 20-х роках, зазначає колекціонер, народні картинки ніби знімали. Це була «друга ікона», стверджує колекціонер, яку прикрашали в хатах рушниками. Коли старенькі оселі розвалювались, народні картини виставляли на продаж «майже за копійки». Тепер вони отримали свою цінність. Втім, продавати колекцію Геннадій Гриценко-Марченко навіть не думав. Переконаний, що «це мистецьке надбання має залишитись в Музеї, щоб не пропало».

Відомо, що художник Гриценко-Марченко – уродженець Запоріжжя. Більше 30 років живе в Івано-Франківську. За фахом – інженер. Нині працює у Київському політехнічному інституті.

Музей мистецтв Прикарпаття у своїх архівах зберігає понад 17 тисяч експонатів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top