Дмитро Десятерик. Танець форм Гійома Альбі | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Дмитро Десятерик. Танець форм Гійома Альбі

У Києві з’явилася нова яскрава робота в жанрі настінного розпису - муралізму

Передісторія події – доволі тривала. У 2010 році Французький інститут в Україні започаткував проект, котрий тоді називався «Муралісімо» – розписи на міських стінах у жанрі муралізму. Муралізм як частина стріт-арту (буквально – вуличного мистецтва) виріс із графіті, котре досі сприймається як вандалізм; однак муралісти працюють на принципово вищому професійному рівні, аніж юні міські партизани зі спреями. Відповідно, мурали –  великі і доволі складні композиції. Мурал може бути намальованим нелегально, як графіті; однак найкращі результати досягаються, коли  митцеві вдається домовитися з муніципальною владою або з власниками будівлі.

В Україні вже малювали французькі муралісти Жульєн Маллан і Roti. Цього разу приїхав Гійом Альбі, відомий під псевдо Remed, один з найталановитіших європейських стріт-артистів.  Географія  його мандрів – від Бразилії і Мексики до Нью-Йорку й Австралії.  У 2010 році Гійом уже зробив Києву справжній  подарунок, розписавши глуху стіну житлового будинку на вулиці Златоустівський. На жаль, подарунки в нас цінувати не вміють: та композиція  на сьогодні знищена. Одначе  митець таки повернувся. Цього разу робочою площиною став фасад більш ніж прозаїчної споруди – лабораторного корпусу  Урологічного інституту на вулиці  Обсерваторній. Мурал заввишки 7 поверхів створений за три дні.

Remed зазивай працює без попередніх ескізів, іде за натхненням. На відміну від багатьох муралістів, він дотримується абстрактної, ієрогліфічної манери, перебуваючи під явним впливом великих стилів авангарду – кубізму, футуризму, конструктивізму. Стіна лабораторного корпусу, за зізнанням Гійома, якраз і сподобалася йому одноманітним ритмом безбарвних радянських індустріальних кахлів, котрий ідеально відповідає структурованому мисленню автора. Адже в основу композиції художник кладе чіткі локальні кольори та прості геометричні форми – коло, трикутник, квадрат, еліпс, з яких, наче з велетенських фрагментів мозаїки, вимальовує-викладає умовні людські постаті, схожі чи то на учасників таємного ритуалу, чи то на воїнів або на правителів невідомого племені, чи то навіть на блазнів. Митець  ставить під кожним твором знак нескінченності замість дати – його малюнки дійсно позачасові, не прив’язані до конкретного історичного або соціального  контексту, і від того ще більш заворожливі.

Лишається тільки сподіватися, що цю роботу не спіткає доля попередньої.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top