Чи можна обдурити поліграф звичайній людині? | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Чи можна обдурити поліграф звичайній людині?

Останнім часом у суспільстві стала особливо популярною ідея про супер здібності поліграфа або детектора брехні, як запевняє більшість фахівців, саме за допомогою даного методу можна домогтися реальних відповідей і правдивої інформації. Нерідко можна зустріти і такі дані: достовірність методу – 97% , що, погодьтеся, досить значне число. Але чи так це насправді і невже досі не винайшли способи, як обдурити поліграф?
Виявляється, існує чимала кількість методів, які дозволяють заплутати навіть настільки розумну машину, а всі міфи про максимальної ефективності – це, як виявилося, не більше ніж рекламний хід зацікавлених структур, які надають послуги даної сфери.

Чи можна обдурити поліграф звичайній людині?

Крім того, подібна інформація геть позбавляє людину волі і здатності чинити опір: якщо він вірить, що машину обдурити нереально, то і намагатися тут нема чого. Напевно, у багатьох з нас не раз виникало питання, чи можна обдурити поліграф і, головне, як це зробити? І це зовсім не говорить про те, що ви хочете щось приховати, цікавість ще ніхто не відміняв.

Хто може обдурити поліграф?

Існують категорії людей, яким і старатися не потрібно: обдурити або заплутати поліграф у них вийде і без особливих зусиль. Що ж це за люди такі?

  • Соціальні психопати. Справа в тому, що у таких людей зовсім відсутні поняття про загальноприйнятих нормах моралі і громадської поведінки. Відповідно, порушення цих норм та визнання в скоєному не викличе у них фізіологічних реакцій, який би зміг зафіксувати детектор.

 

  • Патологічні брехуни. Дивно, але вони настільки якісно брешуть, що навіть самі здатні повірити у власну брехню, що для поліграфа буде виглядати чистою правдою.

 

  • Професійні актори з великої літери. Люди, здатні на 100% ототожнювати себе з вигаданим персонажем, здатні обдурити поліграф.

 

 

Як це зробити?

А що ж інші? Виходить звичайним людям впоратися з такою машиною нереально? Чому ж, цілком, для цього існують спеціальні способи, однак, попрацювати все-таки доведеться. Кажуть, існують навіть такі генії, у яких дар обманювати детектор брехні – вроджений, але таких особистостей, звичайно, одиниці.

  • Хімічний спосіб. Напередодні тестування можна змастити фаланги пальців медичним спиртом, який володіє дубящим ефектом, в результаті чого потовиділення буде істотно знижений. Звичайно, фахівець може попросити помити руки, ефект знизитися, але все одно залишиться дієвим.

 

  • Психологічний метод. Звичайно, впоратися без попередньої підготовки зможе не кожен, адже потрібно психологічно підготувати себе, заспокоїтися і не виявляти свої реакції, придушити всі емоції, щоб нічого не видало вашої реальної картини. Тут допомагає медитація, загальна концентрація або ж фантазія: можна уявити, що ви дивитеся кіно зі сторони, а тому всі відповіді, які ви будете давати, відносяться не до вас, а до головного героя цього фільму.

 

  • Допомагають і інші методи – наприклад, не спати протягом декількох днів, сильна втома або ж прийом психотропних речовин, які знижують рівень реальних реакцій людини. Можна прийняти препарати, що знижують артеріальний тиск, щоправда, робити це потрібно з обережністю, заздалегідь знаючи реакцію свого організму на подібні препарати.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top