Андрій Юсов. “Обамовка” – обмовка, корисна для України | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

Андрій Юсов. “Обамовка” – обмовка, корисна для України

“Обама назвав Україну державою-клієнтом Росії” – найбільш популярний сьогодні заголовок. На жаль, для ЗМІ (можливо, дійсно на запит суспільства) це дійсно сенсація. Ну й визнаємо, що Обама дійсно допустив фейловий експромт.

Проте насправді висновки з цієї промови скоріше позитивні для нашої держави.

По-перше, найвпливовіша людина світу (що б не говорили глянцеві рейтинги) – президент найвпливовішої держави світу, своєю промовою висловив думку про те, що українська криза є актуальною на міжнародній арені. Це важливо, оскільки увага світової спільноти і, зокрема, Сполучених Штатів, до України є надзвичайно важливою. Як мінімум, це означає, що спроба Путіна відволікти увагу від своєї діяльності на Донбасі війною в Сирії.

“Україна не знята з порядку денного” – ось основний меседж, який має почути український народ в промові Обами, і він, оскільки це був його фінальний спіч, передає цю ідею своєму наступникові.

Як слушно зауважила Світлана Заліщук, тепер українським політикам варто звертати увагу на те, хто буде наступним президентом США, аби вибудовувати партнерські стосунки та щоб більше не було експромтів про “державу-клієнта”.

По-друге, незважаючи на цю “обмовку”, Обама вказав, що Україна (а заразом і Сирія) виходять з орбіти Росії. Не сказати, що це великий позитив, що нас ставлять в один ряд з Сирією. Але менше з тим.

Це свідчить про те, що діяльність Путіна на Донбасі і в Сирії потерпіла фіаско, і будь-які подальші його дії призведуть лише до накопичення його поразок, що врешті решт призведе до його остаточного падіння. Звісно, ціна на нафту також зіграє свою роль. Сьогодні вона близько 32 доларів за барель.

Крім того, НАТО також вказало Росії на її місце, відмовившись від обмеження систем ПРО на вимогу РФ.

Одним словом, єдина розрада прихильників Путіна – перечитати його інтерв’ю в Bild і просто, безпідставно і свято вірити в те, що “Путєн_всєх_пєрєіграл”.

А нам варто розуміти, що хоча українське питання й залишається на порядку денному у світової спільноти, і ми можемо розраховувати не лише на словесну підтримку, а й на матеріальну, проте будувати демократію нам доведеться самостійно, щоби і справді не перетворитись на державу-клієнта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top