97-у річницю проголошення ЗУНР в Івано-Франіквську відзначили урочистим віче та покладанням квітів до пам’ятника діячам ЗУНР (ВІДЕО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
97-у річницю проголошення ЗУНР  в Івано-Франіквську відзначили урочистим віче та покладанням квітів до пам’ятника діячам ЗУНР (ВІДЕО)

97-у річницю проголошення ЗУНР в Івано-Франіквську відзначили урочистим віче та покладанням квітів до пам’ятника діячам ЗУНР (ВІДЕО)


Уночі проти 1 листопада 1918 року січові стрільці взяли під контроль усі головні пункти Львова. Над ратушею підняли синьо-жовтий національний прапор. Українська Національна Рада взяла владу в свої руки в Станіславі, Раві-Руській, Коломиї та інших містах Східної Галичини. 1-ше листопада увійшло в історію як Листопадовий чин. Тоді на розвалинах Австро-Угорської імперії утворилася Західно-Українська Народна Республіка.

97-у річницю проголошення ЗУНР в Івано-Франіквську відзначили урочистим віче та покладанням квітів до пам’ятника діячам ЗУНР. Згадати визначні події державотворення прийшли представники влади та громадськості. А ще декілька ветеранів УПА. Згадуючи минувшину і дивлячись на сучасну Україну, сподіваються на краще майбутнє для наступних поколінь.

Час Листопадового зриву запліднив народ національною ідеєю. Однак її упродовж десятиліть намагалися знищити противники української державності.

Події останніх років в державі змушують по-іншому оцінювати діяльність керівників ЗУНР. Попри те, що новостворена республіка проіснувала не довго. Однак вона стала прикладом українського державотворення.

Упродовж майже п’яти місяців Станіславів був столицею ЗУНР на чолі з президентом Євгеном Петрушевичем. Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала 257 днів – до 15 липня 1919 року.

Мар’яна Гринечко, Андрій Шкарла. Новини на Вежі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top