7 найбільш легендарних незнайдених скарбів України | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
7 найбільш легендарних незнайдених скарбів України

7 найбільш легендарних незнайдених скарбів України

1. Скарби гетьмана Павла Полуботка
Перше місце займають воістину легендарні скарби в історії України. Те, що ці скоровіща не міф, а реальність, вже давно доведено. Прийшовши до влади новий гетьман затіяв небезпечну хитру гру з царем за політичні свободи. Дізнавшись про це цар наказав схопити Полуботка та укласти в Трубецькой бастіон. Як би там не було, але гетьман, так нічого і не розповівши, помер від отриманих ран в стінах в’язниці.

Але коли влади прийшли конфісковувати його майно – вони не знайшли жодної цінної речі! Документи свідчать, що вгадавши свій результат, Гетьман переправив велику частину своїх багатств в Англію, де не просто їх заховав, а розмістив під відсотки в одному з банків. Все ж ще неколько частин від скарбів залишилися в Україні. Деякі вважають, що ті досі заховані десь в околицях Глухова – колишньої резиденції Полуботка.

Про ці скарби багато говорили. Вони часто ставали предметом спору дипломатів. Ще б пак! Адже при підрахунку самого стані і всіх набігли за триста років відсотків – виходить ні багато, ні мало – а цілих 38 кг на кожного жителя нашої країни. На жаль, з політичних мотивів Радянська влада в липні 1986 року заявила, що не має жодних претензій до англійської осторонь і не претендує ні на копійку гетьманського стану …

2. Скарби гетьмана Сагайдачного
Без перебільшення Сагайдачний – один з найвідоміших гетьманів України. Удача завжди ходила десь поруч з ним. Практично всі його походи закінчувалися успіхом. Як показала історія – він був ще й одним з найбагатших людей того часу. Вже перший морський похід Сагайдачного в 1606 році зробив його багатим. Одних тільки грошей було зібрано близько 180 тисяч злотих, не кажучи вже про незліченній кількості тюків товарів, вивезених від турків.

Навіть Передмістя Стамбула були захоплені і розорені військами гетьмана. Десятки тисяч невільників з України звільняв він в кожному зі своїх походів. І з кожного повертався героєм, привозячи з собою тонни різного товару і, звичайно ж, купи золота.
Життя Сагайдачного була сповнена несподіванок і сюрпризів долі, але все ж вважають, що незліченні багатства залишилися після його смерті .. На жаль документальних джерел про те, кому дісталися скарби Сагайдачного після його смерті не виявлено. Це так і залишається таємницею за сімома замками ..
fd3b81ba2ca3

3. Бібліотека Ярослава Мудрого
Все більше і більше розбіжностей виникає з приводу цього легендарного споруди. Все ж безліч джерел хоч і побічно, але говорить про те, що бібліотека все-таки була і просто безслідно зникнути вона теж не могла. У чому ж загадка Ярослава Мудрого?

За одними джерелами бібліотека налічувала “незліченна кількість” книг. Говорять і сам князь Ярослав любив читати. До того ж практично всі подарунки тих часів, крім усього іншого, включали розкішні рукописні книги з усієї Європи. Факт того, що бібліотека згоріла під час татаро-монгольської навали теж не підтверджений.

Враховуючи, що бібліотечною справою споконвіку займалися ченці, то і шукати літописі потрібно серед ченців. Прихильники однієї з версій практично достовірно впевнені, що книги досі таяться в подзмелья Межигірського монастиря під суворим обітницею мовчання. До того ж, враховуючи особливу сприятливу атмосферу київських печер, можна тільки здогадуватися в якому відмінному стані дійшли книги до наших часів …
c680c62b2dd8

4. Клейноди Данила Галицького
Скіпетр, держава і корона ставали неодноразово об’єктами обсуженія західних ЗМІ. І правда, адже вони мають особливу цінність.
Що говорити: адже одна тільки корона – це єдиний у світовій історії знак верховної влади отриманий православним князем від римського католицького престолу Святого Петра. Ніяких припущень про їхнє існування так і не виявилося.
9c219c62d030

5. Скарби гетьмана Богдана Хмельницького
Ареолою таємничості покрита ця особистість в українській історії. Багато чого досі оповите таємницею в його біографії. Хто він насправді? Які його справжні цілі?
Удача сприяла йому на всьому шляху. Тисячі таллер, припасів і товарів звозили з різних міст для Хмельницького. Величезні цінності з численних шляхетських маєтків і замків прямували в Київ, Чигирин і в Суботів, садибу гетьмана.

Цікава історія з його дружиною Мотроною. Колишня дружина підстарости Чаплинського схоже і далі підтримувала контакти з колишнім. Так в 1651 році було перехоплено лист, в якому Данила Чаплинський радив закопати Мотроні все гетьманські скарби, а самого Хмельницького отруїти. Як би там не було, але частина скарбів вона все ж приховала. Успішно вивідавши де Мотрона сховала скарби чоловіка, її і ще кількох поддельніков поспішно стратили. Але все ж багато хто вважає, що хитра жінка залишила про запас для себе кілька діжок золота, сподіваючись на милість Хмельницького ..

Багато істориків сходяться на думці про те, що скарби Хмельницького таяться в підземеллях Чигиринської фортеці. А враховуючи той факт, що в 1678 році вона була підірвана (тобто всього через 20 років після смерті гетьмана), залишається надія, що шукачі скарбів не встигли дістатися до головної скарбниці великого Гетьмана …
d1907951b862

6. Мільйони Фальц-Фейна
Його називають овечої королем. Саме він заснував заповідник Асканія-Нова. Його методи ведення господарства вилилися у всьому відомі Олешківські піски на півдні України (це найбільша пустеля на території Європи). Зараз його спадкоємці – відомі люди у верхах уряду Ліхтенштейну.
Хто ж він насправді? Залишається тільки здогадуватися скільки грошей зберігалося в маєтку легендарної родини. Історія говорить тільки про те, що скарби, які ще за тиждень до революції 1918 року зберігалися в підвалах, таємниче зникли з приходом отаманів. Що це: ретельний задум чи прогалини в історії?
02c57769513b

7. Сокровища Ивана Мазепы

Последним, но одним из самых неоднозначных в списке легендарных сокровищ Украины выступает фигура гетмана Ивана Мазепы. Москва до сих пор считает его предателем, украинцы называют героем, а в Швеции и сейчас празднуются годовщины Мазепы. Как бы там ни было, но Мазепа остался в истории Украины и всей Восточной Европы легендарной личностью. К тому же еще и сказочно богатой.

Его отлично знали и в дворце Российского императора и в палатах Шведского короля, он отлично себя зарекомендовал и в Польше и в Молдове. Его всегда многое и со многими связывало. Но никогда нельзя было точно сказать, о чем думает гетман в этот момент.
Всего за свою жизнь Мазепа получил не один орден и заслуги, но что примечательно, что ни одного из них так и не было обнаружено… Реальная стоимость этих вещей сейчас может оценивается в сотни тысяч долларов каждая.

Где они скрываются? Только в Украине резиденций у Мазепы было целых четыре. Говорят только в Батурине у гетьмана хранились несметные сокровища. О том где они сейчас ломают голову не только историки, но и сотни бредящих сокровищами кладоискателей. Эпоха украинской золотой лихорадки конца XIX – начала XX века хоть и закончилась, но оставила свой след в сердцах небезразличных…
e81061c94f43

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top