4 моделі стосунків, із яких працює тільки одна | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

4 моделі стосунків, із яких працює тільки одна

Як відомо, давні греки мали не одне слово для позначення любові, а декілька: ерос, філія, агапе, сторге, – кожне з яких позначало свій тип взаємин. Із тих пір багато хто намагався класифікувати любов. І ось сучасні дослідники з Університету Іллінойсу на прикладі кількох сотень пар виявили, що з чотирьох типів стосунків, із якими вони зіткнулися, тільки один веде до довгого і щасливого співіснування.

За повідомленням британської газети «Індепендент», дослідники спостерігали за 376 неодруженими молодими парами (приблизний вік учасників – 25 років). Вони сфокусували увагу на тому, як ці люди будують свій союз, і протягом дев’яти місяців стежили за тим, як змінюється їх намір укласти шлюб.

Звичайно ж, протягом дослідження люди змінювали свою думку, оскільки сварилися, мирилися, ставали один одному ближче або, навпаки, стикалися з нерозв’язними суперечностями і розбіжностями.

отношенияОсь чотири типи стосунків, які вивели вчені:

1. Драматичні. Такі пари весь час переживають злети і падіння, бурхливо сваряться, пристрасно миряться, проводять разом менше часу, ніж інші. Серед тих, за ким спостерігали вчені, таких пар виявилося найбільше – 34%.

2.Конфліктуючі. Ці хлопці та дівчата невпинно сваряться, але залишаються разом, тобто мають більш стабільні взаємини, ніж любителі драматичних розставань і камбеків. Вони опинилися в меншості – 12%.

3. Соціально залучені. Це феномен нашого часу: пари, які регулярно взаємодіють один із одним в соціальних мережах. 19% молодих людей виявилися любителями «лайкати» пости один одного і викладати на загальний огляд спільні селфі.

4.Партнероцентричні. Ці люди сфокусовані один на одному і ставлять партнера вище всіх інших життєвих цінностей. Таких у групі виявилося 30%.

(До якої групи віднесли ще 5%, невідомо: можливо, це змішані типи).

До кінця терміну випробувань виявилося, що більшість драматичних пар схиляється до того, щоб розлучитися. Соціально залученим більше подобається писати про свої стосунки, ніж їх будувати: більшість пар в цій групі не мали наміру з’єднувати себе шлюбними узами. Конфліктуючі пари регулярно зривалися з того рівня стосунків, на якому наступають взаємні зобов’язання. І тільки у партнероцентричних пар виявилися високі шанси на те, що їх учасники одружаться і будуть разом іти по життю.

Що, звичайно ж, логічно: щоб когось утримати, треба його цінувати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top