1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо (ФОТО) | Телерадіокомпанія "ВЕЖА"
На Прикарпатті вчителька фізкультури відгамселила ученицю Обласна міграційна служба передає низку функцій місцевим органам влади (ВІДЕО) У Міжнародний день театру іванофранківські актори планують здивувати глядачів незвичною постановкою (ВІДЕО) У кожному приміському селі буде дитячий садочок (ВІДЕО) Вперше в Івано-Франківську відбуваються міжнародні відкриті змагання з фігурного катання (ФОТО) Завершилася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ВІДЕО) В рамках акції “Чистий четвер” міський голова Руслан Марцінків та керівник комунального Департаменту Михайло Смушак проінспектували ранковий благоустрій Івано-Франківська (ВІДЕО) Журі “Тріумфу” має намір назвати лідерів економічного розвитку Івано-Франківську (ВІДЕО) Чимало іноземців потрапляють на Прикарпаття каналами нелегальної переправи мігрантів (ВІДЕО) В Івано-Франківському національному медичному університеті провели кастинг серед студентів-медиків для нового вокального шоу «Голос ІФНМУ» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування Ми варті того, щоб бути дебютантами організації проекту «Креативна Європа» В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський технічний семінар з таеквон-до В Івано-Франківську презентували книгу «Національний реєстр рекордів України 2016» В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування
Головна / Культура / В Івано-Франківській мерії визначили переможців програми розвитку місцевого самоврядування

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо (ФОТО)

Пітер Дмитрук. Канадець українського походження. Льотчик бомбардувальника. Був збитий в небі над Францією, але вижив і приєднався до французького Опору .. Загинув у боротьбі з окупантами. Нагороджений Військовим Хрестом Франції.

Анна Храпливого. Канадка українського походження. Одна з перших українок, які пішли добровольцями в Канадський жіночий армійський корпус. Служила у Великобританії і в Британській зоні окупації Німеччини. Нагороджена Медаллю Британської Імперії.

Іван Кожедуб. Уродженець Сумщини. Льотчик-винищувач, збив 64 літаки противника. Найбільш результативний ас в авіації союзників за весь час Другої світової війни. Тричі Герой Радянського Союзу.

Галина Кузьменко. Уродженка Чернігівщини. Мати померла під час Голодомору, батько загинув у таборах. У німецької окупації жила в Донецькій області. Під час війни приєдналася до підпілля ОУН, стала кулеметницею. Згодом опинилася в УПА в Карпатах. Була захоплена радянськими каральними органами. Пройшла тортури і ГУЛАГ.

Ніколас Міньо. Американець українського походження. Воїн 1-ї бронетанкової дивізії США. Загинув героєм в бою з німецькою армією в Тунісі. Нагороджений високими нагородами США: Медаллю Пошани армії США, медаллю Бронзова зірка, медаллю Пурпурне серце та іншими.

Михайло Опаренко. Народився в Києві. Пілот бомбардувальника польської авіації. У складі 216-ї бомбардувальної ескадрильї брав участь у боях проти нацистського агресора з перших днів Другої світової війни. Після розгрому Польщі військами Гітлера і Сталіна евакуювався до Франції, а потім до Великобританії, де продовжив службу. Нагороджений польськими, британськими та французькими хрестами і медалями.

Ніколас Орешко. Американець українського походження. Старший сержант піхотної дивізії США. Відзначився героїзмом в боях в Німеччині. Нагороджений високими нагородами США: Медаллю Пошани армії США, медаллю Бронзова зірка, медаллю Пурпурне серце та іншими.

Петро Федун. Уродженець Львівщини. З приходом радянської влади на Західну Україну був мобілізований до Червоної Армії. Воював проти німецьких окупантів, потрапив у полон. Після звільнення з полону приєднався до підпілля ОУН. Полковник УПА. Видатний ідеолог і публіцист, автор ряду підпільних видань, зокрема брошури: «Хто такі бандерівці і за що вони борються». Застрелився, оточений підрозділом МГБ в схроні 23 грудня 1951. Лицар Золотого Хреста Бойової Заслуги 1 класу і Золотого хреста заслуги.

Василь Порик. Уродженець Вінницької області. Війну зустрів лейтенантом Червоної Армії. Потрапив у німецький полон. Втік з табору військовополонених у Франції і приєднався до французького опору. Сформував власний партизанський загін. В одному з боїв схоплений і розстріляний нацистами. Герой Радянського Союзу.

Амет-Хан Султан. Кримський татарин. Льотчик-винищувач, збив 30 літаків супротивника особисто і ще 19 в групових боях. Двічі Герой Радянського Союзу. Не боявся відкрито називати себе кримським татарином.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top